Керамічні блоки

keramichni blokiКерамічні блоки, незважаючи на свою недавню появу в будівельній сфері, вже встигли зарекомендувати себе як дуже перспективний, високотехнологічний стіновий матеріал складної пустотілої форми, що забезпечує низьку теплопровідність і дозволяє застосувати до сировини термін «тепла кераміка».

Що таке керамічні блоки?

Завдяки унікальній технології виготовлення, повністю виключає можливість кустарного виробництва, в структурі керамічного блоку чітко виділяються наскрізні канали, а по зовнішній поверхні проходять численні поздовжні поглиблення і виступи. В якості базового сировинного ресурсу виступає високоякісна глина. Саме вона задає виняткові експлуатаційні властивості, екологічну безпеку і доступну цінову політику щодо готових виробів.
Сьогодні можна зустріти величезну кількість палких суперечок і гучних висловлювань щодо якості та економічної доцільності застосування керамічних блоків, серед яких як позитивні відгуки, так і негативні.
Отже, спробуємо аргументовано розібратися в ефективності застосування настільки нового будівельного ресурсу для зведення об’єктів.
Як стверджують виробники, марочна міцність матеріалу досягає середньої позначки, але не нижче М100, що дає можливість успішно зводити багатоповерхові конструкції, не використовуючи додаткове армування.
Керамоблоки не потребують утеплення.
Вивчаючи сайти заводів-виготовлювачів і їх дилерів, можна зустріти інформацію про те, що блоки, товщина яких не перевищує 38 см, можна сміливо використовувати без додаткового утеплення. Проте все залежить від кліматичних умов Вашого регіону і проведених теплотехнічних розрахунків.
В іншому випадку, щоб уникнути теплових втрат доцільно скористатися теплою штукатуркою, зовнішнім утеплювачем або облицювальним цегляним матеріалом.

 

 

Висока швидкість кладки.
Вивчивши відгуки людей, які вже мають раніше певний досвід роботи з керамічними блоками, Ви зрозумієте, що швидке зведення стін з їх можливо завдяки великим габаритам і легкій вазі стінового матеріалу. А з урахуванням того, що цементний розчин наноситься лише на горизонтальну поверхню, стає зрозуміло і те, чому всі виробники в один голос запевняють у раціональності використання керамоблоків. Однак не варто забувати, що на практиці важливі досвід і навички у роботі з будь-яким стінових матеріалом, і цей ресурс – далеко не виняток. Робота з тендітною керамікою і специфічним розчином вимагає від виконавця високої кваліфікації і акуратності, наявності будівельного інвентарю та знання технології процесу укладання.

Висока ціна керамічних блоків.
Що стосується вартості, то вона, безумовно, дещо вище розцінок на аналогічні будівельні продукти. Так, наприклад, ціна 1 блоку залежно від маси, розмірів і міцності варіюється в межах 20-40 гривень. Якщо враховувати ще необхідність придбання спеціального розчину, добірних виробів, то ціна будови з керамічних блоків перетворюється на досить відчутну суму, яка не перевищує вартість будови з інших сучасних будматеріалів. При цьому використання такої сировини дозволить забудовнику надалі значно заощадити на теплоізоляційних заходах.

Використання традиційного цементного розчину для укладання.
Заводи-виробники рекомендують використовувати спеціальну фірмову теплу суміш, але зовсім не виключають можливість застосування звичайного цементного розчину. Втім, з цього приводу існує безліч відгуків і думок, серед яких судження про те, що через високу теплопровідності цементної суміші всі достоїнства теплої кераміки зводяться на нівець. Цей факт обов’язково потрібно враховувати при розрахунку основних теплотехнічних показників.

Застосування з’єднань паз-гребінь дозволить домогтися максимальної герметичності швів. 

З’єднання керамічних блоків забезпечує щільне прилягання блоків один до одного, дозволяє знизити витрату будівельного розчину, час на зведення об’єкта і забезпечує належний рівень теплоефективності. Однак тут не враховуються можливі дефекти в геометрії доступного за ціною керамічного блоку, а якщо ще приплюсувати дефекти в безпосередній кладці матеріалу, то вкрай складно розмірковувати про герметичність вертикальних швів. Все ж краще скористатися додатковою обробкою швів, інакше вони будуть пропускати холодне повітря.

Особливості і ціна
Керамоблоки  – це високоміцний будівельний матеріал нового покоління, розроблений на базі застосування інноваційних технологічних рішень і унікальних, вікових традицій керамічної промисловості. Поєднання виняткової якості великоформатних виробів, відмінних характеристик міцності і можливості надійного з’єднання в паз-гребінь визначають легкість і неперевершену зручність зведення багатоповерхових конструкцій за допомогою керамічних блоків.

Переваги:

 • високі звукоізоляційні властивості,
 • здатність зберігати тепло і пропускати пар;
 • економічна витрата будівельного розчину (менше на 30-35%);
 • відмінний рівень термічного опору;
 • можливість створення сприятливого та здорового мікроклімату в будинку;
 • різноманіття габаритів, що сприяють розробці та втіленню зовсім несподіваних архітектурних деталей і стилів;
 • ціна керамічних блоків конкурентоспроможна і демократична: в середньому 20-40 грн за 1 штуку;
 • завдяки можливості комбінування різних видів будівельно-оздоблювальних матеріалів, блоки успішно використовуються для комплексного будівництва (зовнішні стіни, міжкімнатні перегородки, напівкруглі вікна, башточки і дугоподібні стіни). Все це дає передумови для реалізації незвичайних будівельних проектів, заснованих на індивідуальних кресленнях з використанням сучасних архітектурних конфігурацій.
Поділитись:
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • В закладки Google
 • Одноклассники

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальний курс валют

Цегла пустотіла М 75
Цегла пустотіла М 75
Технічні характерист[...]
Фасонні вироби
Фасонні вироби
Для вирішення будь-я[...]
Цегла облицювальна М125 (персик)
Цегла облицювальна М125 (персик)
Цегла облицювальна н[...]
Облицювальна цегла М125 (півторачка)
Облицювальна цегла М125 (півторачка)
Сучасне імпортне обл[...]
Цегла лицьова М125
Цегла лицьова М125
Облицювальна цегла -[...]

Останні коментарі